Maltežan

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

17. dec 2010 14:11

 

Tale ni več tako majhen in žal mi je, da ni moj

 

nov_druinski_lan_v_anitini_familiji_002_595

rrr

napapijri  

član od: 28.3.2008

sporočila: 12

17. dec 2010 14:13

Že dlje časa z veseljem spremljam ta portal, saj sem se tu naučila marsikaj novega. Večkrat sem pa opazila, da mora biti tukaj uporabnik zelo pazljiv, ko kaj vpraša, saj so reakcije zelo presentljive. In prav zaradi tega, mnogokrat oz. skoraj vedno izberem opcijo ne vprašati. In tudi tokrat se je izkazalo, da bi bilo bolje tako. Hvala za vašo "pomoč". napapijri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. dec 2010 14:18

Maltežani so samo ene vrste. Maltežani. Ni gladkodlakih, resastih, toy, mini in karkoli drugega si še izmislijo podjetni prevaranti, da nategnejo ljudi. Vse take domnevne različice lahko v raznih oglasnikih vidite pri številnih pasmah, ampak zaradi tega še vseeno to ne obstaja. Če boste šli na pasjo razstavo, na spletne strani pasemskih klubov ali morda pobrskali v kako knjigo o pasmah, tega ne boste našli.

Pamet v roke, kadar se odločate za žival! In resno se izobrazite, preden greste v nakup.

In če si užaljena, ker ti je nekdo povedal, da si v zmoti... bog ti pomagaj.

tjas

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

17. dec 2010 14:20

Glej, nisem hotela biti nesramna, ampak mini maltežani pač ne obstajajo. Ne vem, zakaj bi hotel zmanjšati psa, ki že tako ne tehta več kot 4 kilograme. To je spet samo ena od mnogih ameriških pogruntavščin, kjer parijo vse, kar leze in gre, pred očmi pa imajo samo $$$$$. Preberi si tole, morda ti bo potem jasno kaj več. http://www.majestymaltese.com/teacup%20maltese/index.htm andreychika

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. dec 2010 20:46

Ribaracarak, takšen je pa naš Ory! Identičen! To je najbolj ljubka stvarca na svetu, omreži še tako "trdo" srce. Mi smo enostavno zaljubljeni vanj. LP! Galja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. dec 2010 20:54

O, galja . A je vaš Ory zdaj zdrav? Upam, da so ga veterinarji poštimali.

tjas

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

17. dec 2010 22:10

tunna je napisal/a:
Ali greš v zavetišče in posvojiš psa ... obsedenost z znamkami, žal, tudi ko pride do nakupa psa - brezmejna človeška neumnost. tunna http://titabota.blogspot.com/
Tunna tukaj se pa nekako ne strinjam s tabo. Nekdo točno ve kaj hoče. Jaz sem točno vedla kaj hočem in to dobila. Pa ni to neka obsedenost, niti slučajno. Drugo je pa zmišlevanje, odkrivanje novih vod. Pa nimam čisto nič prot psom iz zavetišč. So pravtako fejst lahko! Samo kakor komu. Bolj me jezi načrtovanje nepasmeskih mladičev in prodajanje teh, ter neumneži ki temu nasedajo. @napapijri : ne sekiraj se zato. preglej katere pasme so priznane pri nas, pa boš videla. Spletna stran kzs, ali pa še bolje jih pokliči, pa naj ti potem kaj več povejo, če imaš kako pasmo v mislih. Samo ta mini maltežan je "kako bi rekla mešanček, bog si ga vedi s čim oz. s kom". Moj nasvet: Najprej se malo pozanimaj o pasmah, potem se pa odloči ali za pasemskega psa (z rodovnikom-prosim ne kupuj pri preprodajalcih kao čistokrvne brez rodovnika) ali pa posvoji kakšnega. _tmickena_

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

18. dec 2010 6:28

Napapijri zato pa jaz, včasih dnevno aktivna Kulinaričarka sploh ne sodelujem več- predvsem zaradi dveh oseb tukaj, ki še vedno solita pamet vsem po vrsti... Težko, a počasi sem se navadila ;-)

Lep dan in veliko se smejte

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. dec 2010 12:37

Napapijri, simona 84, povem vama, da to ni pravi pristop. Vsak ima pravico povedati svoje mnenje, na kakšen način pa to naredi  je pa njegova osebna izkaznica. Tudi v realnem svetu imaš take in take. Če se jim ogneš, še bolj nahraniš njihov ego. Zato se ne ozirajte na nekoga, ki ima neprijazen pristop.Obidita ga. Večina ljudi na prijazno vprašanje prijazno odgovori. Samo ti štejejo.

In pomnita, vprašanje samo ni nikoli neumno, odgovor pa je lahko. In če bi vedeli, ne bi spraševali. Zato je ta forum za vse, ne samo za tiste, ki vse vedo. Seveda se nekateri tudi poslužijo krajše poti in včasih sprašujejo stvari, ki bi jih lahko mirno sami preverili, ne da čakajo, da kdo naredi namesto njih. Ampak tudi te pač obideš in si misliš svoje. Jaz sem na teh forumih veliko izvedela prav zaradi debat in številnih odgovorov. Nisem samozadostna. In z leti sem se naučila, če mi kaj ni všeč, stopim čez, tako kot na cesti.

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. dec 2010 15:03

Danes samo upam, no ja sicer že od postavljenega vprašanja dalje: Upam, da tale maltežanček ne bo darilo za koga, ker je z njimi VELIKO stroškov, predvsem v obliki nege in obiskovanja "lepotilnega salona", če hočeš, da kuža kolikortoliko izgleda in ima lase redno prane, krtačene in postrižene.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti